Sõltuvustel on omadus aja jooksul järjest suuremaid ja suuremaid doose nõudma hakata. See käib nii keemilise sõltuvuse (nt kohv, alkohol, tubakas ja teised narkootikumid) kui ka psüühilise (nt hasartmängud ja vastassugupool) kohta.
Olles (mitte päris omal valikul) vaadanud ära Marveli viimase filmi “Captain America: Civil War“, tekkis tahtmine ka superkangelased sellesse ritta lisada. Ümber on need ajad, kui üks kangelane filmi kohta oli piisav, et vaatajaid kaheks tunniks tooli külge naelutada. Isegi kaks (stiilis “Batman vs. Superman“) on juba igav.
Nii tulebki järjest rohkem kangelasi ühte filmi kokku kuhjata ja seekord on Marvel neid oma ammendamatutest varudest lausa 12 (kaksteist) laua peale tõstnud. Paned nad 6-6 üksteise vastu kaklema ja ülejäänud plot kirjutab ennast ise.
Captain America: Civil War. Stseen filmist. Allikas: imdb.com.
Positiivse poole pealt tuleb märkida, et kangelased pole mustvalgelt head ega pahad, vaid pigem antiikjumalate moodi inimlikud oma kõhkluste, mässumeelsuse ja nõrkusehetkedega. Mingit sügavamat filosoofilist tuuma superkangelastefilmist muidugi otsida ei tasu, aga kellele meeldib madinameelelahutus, siis seda pakub Kapten Ameerika oma kambajõmmidega küll ja veel.